Realizator 2017.

Otvorene prijave za inovativne edukacije i radionice Realizatora 2017.
U sklopu druge edicije sveučilišnog case study natjecanja Realizator 2017., Zaklada Sveučilišta u Rijeci i znanstveno tehnologijski park Step Ri, organizirali su niz edukativnih radionica i treninga koji će pomoći natjecateljima u izradi rješenja poslovnog slučaja. S obzirom na to da su edukacije primjenjive i u širem kontekstu, sudjelovanje je otvoreno za sve studente i studentice Sveučilišta u Rijeci.

Tips and tricks za pripremu i pisanje poslovnih rješenja
17. studenog od 16.30 do 18.30h
Predavač: Neven Tamarut, mag. oec., MBA
Vrlo praktična radionica tijekom koje ćete naučiti kako definirati problem, analizirati situaciju, ponuditi odgovor, razraditi ideju, te konačno, usvojiti formu pisanja poslovnih rješenja.
Rok prijave: 15. studenog 2017.

Skok u DOP: Kako razviti društveno odgovorni projekt?
17. studenog od 16.30 do 18.30h
Predavačice: izv. prof. dr. sc. Iva Rinčić, ravnateljica Zaklade Sveučilišta i Andrea Laurić, mag.nov., suradnica za razvojne projekte Zaklade Sveučilišta
Društveno odgovorno poslovanje (DOP) odnosi se na način na koji organizacije upravljaju svojim poslovnim procesima kako bi ostvarile pozitivan učinak na društvo i okoliš. Društveno odgovorno poslovanje je područje koje se sve brže razvija i postaje uobičajena praksa uglednih tvrtki. Na edukaciji ćete steći više informacija o DOP-u, ali i konkretne tehnike i metode za razvijanje društveno odgovornih projekata.
Rok prijave: 15. studenog 2017.

Generiranje poslovnih ideja: Tehnike & alati
20. studenog od 10 do 13h
Predavač: Neven Tamarut, mag. oec., MBA
Na seminaru polaznici će se upoznati s različitim tehnikama generiranja ideja i njihovom primjenom na konkretnim primjerima. Polaznici će imati prilike čuti o dostupnim izvorima poslovnih ideja, o različitim pristupima u razvoju poslovnih ideja i oblicima zaštite rezultata razvijenih ideja. U nastavku, prezentirat će se individualne i grupne tehnike, a svaki polaznik će moći predložiti svoj konkretni problem za koji bi želio čuti moguća rješenja kao rezultat zajedničke kreativnosti. Drugi dio seminara se provodi u formi radionica.
Rok prijave:17. studenog 2017.

Inovacija proizvoda i usluga
29.studenog od 17 – 19h
Predavač: Boris Golob, mag. ing.
Besplatne novine, taksi vožnja za 12 kuna, avionske karte po cijeni autobusnih, pekari bez brašna, banke bez šaltera… nastali su inovacijom poslovnih modela, proizvoda ili usluga. Stvaranje novih načina povezivanja ljudi, zarađivanja i zadovoljavanja kupaca, jest poluga inoviranja koja će odrediti 21. stoljeće. U sklopu edukacije bit će prezentirane najnovije spoznaje o poslovnim modelima, postupcima koncipiranja inovacija te njihovoj uspješnoj provedbi u praksi.
Rok prijave: 27. studenog 2017.

Edukativni modul Realizatora 2017. održava se u zgradi Step Ri-a (Radmile Matejčić 10, Kampus), a prijaviti se možete OVDJE. Sve dodatne informacije dostupne su na mrežnim stranicama Zaklade Sveučilišta u Rijeci